Kromě papíru milujeme jídlo! Aneb jak jsme se zúčastnili firemního výletu.

Přečtěte si něco o nás ...

Milí zákazníci,

dnes vám svěřím něco z toho, čím naše firma žije a jak se snažíme našim zaměstnancům zpříjemnit často náročný pracovní život.

„Ano“, rozhodli jsme se na poradě vedení, „chtělo by to nějakou zajímavou akci pro lidi, ale co??“

Padaly různé návrhy - od exkurzí v pivovarech, automobilkách přes sportovní akce jako  bowling či fotbálek (to bylo zavrženo pro velké nebezpečí možných úrazů) až po návrh nepořádat nic (to jsem navrhovala já, protože jsem všem nesympatický workoholik). Nakonec zvítězil návrh ředitele firmy (největšího gurmána, co znám) - navštívíme Prague Food festival!!

Návrh vzbudil mezi kolegy neskutečný ohlas, popravdě řečeno je bylo velmi těžké odvrátit v průběhu pracovní doby od neustálých diskuzí, co si kdo dá a od nepřetržitého mlaskání a těšení.

A konečně jsme 27. května v ranních hodinách vyjeli. Vzhledem k pohodlí a vyšší rychlosti jsme zvolili na cestu jako dopravní prostředek vlak. Již toto bylo pro mnohé z nás velkým zážitkem, protože jsme si pamatovali cestu vlakem z dětských let a byli jsme příjemně vzrušeni nebývalou změnou úrovně cestování. Do Prahy jsme dorazili kupodivu všichni a vyfasovali od odpovědných osob jízdenky na MHD Praha. S nadšením jsme si je fotili na památku!

Nyní nastal první z krizových momentů - na dějiště samotné akce jsme se měli přesunout samostatně, bez pomoci zkušených. Dobré bylo, že jsme měli odpovídající časový limit - 3 hodiny (z Hlavního nádraží na Pražský hrad se to dalo zvládnout). Konečně ve 12 hodin jsme se všichni sešli a hodlali vyrazit do víru gurmánských zážitků. S čím jsme ovšem nepočítali byl fakt, že v Praze nebyli systémově připraveni na výpravy z Moravského pomezí, a tedy nevpouštěli dovnitř se svačinami a pitím. Trošku jsme protestovali, někteří z nás nakonec pronesli potřebné občerstvení ukryto na vlastním těle.

Nabídka jídel asi uspokojila každého, užili jsme si a rádi jsme využili volného odpoledne k diferencovaným aktivitám. Pro jistotu jsme se drželi po skupinkách vždy s někým znalejším Prahy. Dokonce jsme se odvážili radit cizincům, kde najdou řeku - doufali jsme, že jde o Vltavu. Dle svých individuálních zájmů jsme využili návštěvu Prahy k prohlídkám muzeí, architektonických krás nebo obchodů.

Druhý krizový moment byl naštěstí eliminován faktem, že následující den byla sobota a tedy na individuální návrat bylo dosti času. V pondělí jsme se sešli a s radostí jsme zjistili, že jsme všichni, nejen že se nikdo neztratil, ale ani nebyl zlákán k životu ve velkoměstě!

Tak teď už víme, co jsme si z jídel, která jsme nikdy předtím neochutnali, zamilovali a co už v životě neochutnáme. Tak vzhůru do práce!!!

Krásné letní dny a mnoho nejen gurmánských zážitků  Vám přeje

 

Ludmila Ludvíková, obchodní ředitelka Stepa s.r.o.

V Lanškrouně 13.6.2016